Kalıcı parfüm nasıl anlaşılır?

Günün yoğun ve stresli temposu içerisinde her zaman hoş bir kokuya sahip olmak herkesin en temel arzularından birisidir. Her ortamda hoş ve etkileyici kokusuyla dikkatleri üzerine çekmek isteyenler için günümüzde birbirinden farklı özelliklerde çok sayıda parfüm çeşidi bulunuyor. Günümüzde her ne kadar geniş parfüm çeşitliliği mevcut olsa da hem kendiniz için en iyisi hem de uzun süre etki göstermesi yönünden doğru ve hassas şekilde seçim yapmanız çok önemlidir. Bu sebepledir ki parfüm seçiminde bulunacağınız zaman mutlaka kalıcı parfüm nasıl anlaşılır? konusunda bilgi sahibi olmalısınız. Böylelikle uzun süreli ve kuvvetli bir şekilde hoş kokmanızı sağlayacak bir parfüm belirleyebilirsiniz.

Kalıcı Parfüm Nedir?

Son zamanlarda sıkça duymaya başladığımız kalıcı parfüm konusu oldukça fazla oranda karmaşıklığa mahal veriyor. Özellikle de kalıcı parfüm kavramındaki kalıcılığın tam olarak neyi ifade ettiği ile ilgili çok fazla bilgi kirliliğinin olması, çoğu kişi tarafından kalıcı parfüm seçimlerinin hatalı olarak yapılmasına neden oluyor. Kalıcı özellikli bir parfüm seçeceğiniz zaman kalıcı parfüm nasıl anlaşılır? konusundan önce kalıcı parfümün tam olarak ne olduğuyla ilgili bilginizin olması çok önemlidir. Çünkü kalıcı parfüm çoğu kişinin düşündüğü gibi etkisini günlerce kaybetmeyen parfümler değildir. Bunun yerine kalıcı parfüm ile belirtilen husus parfümün etkisinin güçlü bir şekilde 8 ila 10 saate kadar gidebildiğidir.

Bir parfümün kalıcı olması günlerce gitmesinde değil, 10 saate kadar kokusunu etkili bir şekilde yaymaya devam edebilmesinde gizlidir. Çünkü parfümü sıktığınızda tam olarak günlük koşturmanın tüm performans süresi boyunca parfümünüzün etkili olması gerekir. Kalıcı parfüm mantalitesi tam olarak budur. Kalıcı parfümlerle ilgili bu dip detay ile birlikte kalıcı parfüm nasıl anlaşılır? sorusunun yanıtına bakabilirsiniz.Kalıcı Parfümü Anlamanın Yöntemleri Nelerdir?

Bir parfüm kullandığınızda etki süresinin olabildiğince uzun olmasını arzuluyorsanız mutlaka kalıcı özelliğe sahip olması gerekir. Parfüm seçerken yapacağınız seçimlerinizi kalıcı parfüm nasıl anlaşılır? sorusuna yanıt bularak, hareket edebilirsiniz. Parfüm seçiminde bulunurken, seçtiğinizin kalıcı özellikte olduğunu anlamak için kullanabileceğiniz çok basit yöntemler bulunur. Bu yöntemlerin en başında da ambalajı üzerinde yer alan bilgiler gelir. Üretim standartları gereğince, ambalajı üzerinde mutlak suret ile ürün özelliklerine ilişkin tüketiciye detaylı bilgilendirme yapılması gerekir. İşte bu noktada mutlak gerçek olması gereken bu bilgileri kullanarak, parfümün kalıcılık derecesini öğrenebilirsiniz.

Günümüzde üretilen tüm parfüm çeşitlerinin ambalajları üzerinde kalıcılık yani etki süresinin ne kadar olduğunu gösteren kapsamlı bilgiler yer alır. Bu etiketler sayesinde kolay bir şekilde parfümün ne kadar kalıcı olduğunu öğrenebilirsiniz. Parfüm alırken kalıcı parfüm nasıl anlaşılır? sorusunun yanıtını ambalajlarında yer alan “EDP”, “EDT” ve “EDC” ibareleri ile kolayca öğrenebilirsiniz. Her bir ibare parfümün kalıcılık yani etki süresini belirtir. Bu yüzden bu ibarelerin ne anlama geldiği ve ne kadarlık etki süresini simgelediğini bilmeniz gerekir.

Parfümlerdeki Kalıcılık Derecesi Nelerdir?

Parfümlerin farklı kalıcılık süreleri bulunur. Bu kalıcılık dereceleri etiketi üzerinde açık olarak belirtilir. Bu nedenle de günümüzde parfümler üzerinde EDP, EDC ve EDT şeklinde ibareler yer alır. Kalıcı parfüm nasıl anlaşılır? sorusunun yanıtı da buradan öğrenilebilir. Buna göre parfümlerdeki kalıcılık dereceleri;

·EDP(Eau De Parfume) kalıcılık derecesi 6 ila 8 saat arasındadır.

·EDT(Eau De Toilette) kalıcılık derecesi 4 ila 6 saat arasındadır.

· EDC( Eau De Cologne) kalıcılık derecesi ortalama 2 saat seviyesindedir.

Şeklinde bir kalıcılık derecesi skalası bulunur.

Kalıcı Parfüm Kullanmanın Önemi Nedir?

Parfüm seçimlerinizde kalıcılık derecesine dair bilgi sahibi olmanız çok önemlidir. Seçtiğiniz parfümün kalıcılık seviyesinin yüksek olmasının size kazandıracağı birbirinden önemli avantajları bulunur. Bu avantajların en başında da bir kere parfüm sıktıktan sonra uzunca bir süre tekrar sıkmak zorunda kalmamanızdır. Böyle bir durum hem daha pratik bir kullanım sağlar hem de parfüm kullanımında ciddi bir tasarruf elde edebilmenize yardımcı olur. Çünkü kalıcılık seviyesi en yüksek seviyede olan EDP ibareli parfümler 8 saate kadar güçlü bir şekilde etki göstermeye devam eder. Bu sayede 8 saatlik süre boyunda tekrar tekrar sıkmak durumunda kalmayacak ve dolayısıyla da çok daha uzun bir süre kullanabilme şansına sahip olacaksınız.