Afrodizyak etkili kadın parfümleri hangileridir?

Hoş ve güzel bir kokuya sahip olmak insanı psikolojik olarak etkilediği gibi kimyasal olarak da güçlü etkilerde bulunur. Yani gün boyunca güzel bir kokuya sahip olmak, kişinin kendisine olan özgüvenini arttırmak ve kendisini iyi hissetmesini sağlamaktan çok öte etkilerde bulunabilir. Bu nedenle parfümün sadece iyi kokmaktan öteye geçen çok önemli etkileri bulunur. Nitekim günümüzde üretilen çoğu parfümün ihtivasında ve bileşenlerinde bu husus oldukça etkin bir şekilde değerlendiriliyor. Dolayısıyla bir parfüm etrafınıza odunsu veya çiçek kokuları yayarak, çevrenizi etkilemenizi sağlar. Bazı parfümler var ki, onlar insan vücudunda daha uç noktalara temasa geçerek, hareketini sağlar. Bu parfümlerin en başında afrodizyak etkili parfümler geliyor. Afrodizyağın cinsel dürtüler üzerindeki uyandırıcı etkisi bilimsel gerçekliğe sahip olduğundan afrodizyak etkili kadın parfümleri hangileridir? Sorusu en fazla araştırılan konulardan birisi oluyor.

Afrodizyak etkili parfüm nedir?

İnsanlar üzerinde kokunun gücü düşünülenin çok daha ötesindedir. Öyle ki koku faktörüyle insan vücudunun gerilerindeki arzuları dahi harekete geçirebilme kabiliyetine sahiptir. Günümüzde yaygın olarak kullanılan parfümlerin üreticileri de doğal olarak bu gücü etkin bir şekilde kullanıyor. Özellikle de afrodizyak etkisi oluşturacak koku bileşen ve esanslarına sahip çok fazla sayıda parfüm bulunuyor. Bu doğrultuda günümüzde kadınlar, çevresindeki erkeklerin cinsel dürtülerini harekete geçirecek afrodizyak etkiye sahip olan parfümlere yoğun talep gösteriyor. Ancak afrodizyak her ne kadar bilimsel bir olgu olsa da gerçek etkili sonuçları sağlayan afrodizyak etkili parfümleri seçmek gerekir. Zira bu sayede kullanım amacına uygun sonuçların elde edilebilmesi mümkün olur. İşte bu yüzden dünya genelinde kadınların kullanabilecekleri afrodizyak etkili kadın parfümleri hangileridir? Sorusunun yanıtı araştırılıyor.

Guerlain Shalimar Kadın Parfümü

Günümüzde dünya genelinde kadınların afrodizyak etkisi nedeniyle en çok tercih ettiği parfümlerin başında Shalimar Guerlain parfümü geliyor. Şalemar Bahçeleri olarak bilinen dünyaca ünlü bahçelerin oryantal dokusundan gelen bir yapıya sahiptir. Baharatımsı esansını tamamlayan bergamot ve sedir ağacıyla gerçekten dikkat çekici bir koku yaratıyor. Ayrıca orta notasında yer alan yasemin, gül ve iris ile de farkında dahi olmadan erkeklerin bu kokunun tesiri altında kalmasını sağlıyor. Tüm bunları tamamlayan tonka fasulyesi, sandal ağacı ve vanilya esansları ise kullanıcının arzuladığı afrodizyak etkisinin tam manasıyla açığa çıkmasını sağlıyor. Güçlü etkisi nedeniyle afrodizyak etkili kadın parfümleri hangileridir? sorusunun en temel karşılıklarından birisidir.

Armani Si Passione Kadın Parfümü

Bileşenlerindeki afrodizyak etkisini tüm gücüyle ortaya çıkartmada notalarını meyvemsi, çiçeksi ve baharatımsı esanslardan alır. Armani Si Passione afrodizyak etkili parfüm, günümüzde afrodizyak etkili kadın parfümleri hangileridir? sorusuna en sık verilen yanıtlardan birisini oluşturur. Pembe biber ile üst notasını oluşturan parfüm, alt notasını armut ve Frenk üzümünden alıyor. Feminen parfüm çeşitleri arasında gösterilen parfüm kıpkırmızı şişe tasarımıyla da kokusundan önce tasarımıyla etkilemeye başlıyor.

Dolce Gabbana The One Kadın Parfümü

Dünyaca ünlü parfüm markası Dolce Gabbana’nın ürettiği The One isimli parfüm, afrodizyak etkili kadın parfümleri hangileridir? sorusunun popüler yanıtlarından birisidir. Erkekler üzerinde gerçekten vurucu etki yaratmayı başaran nadir parfümler arasında gösterilir. Üst notalarını beyaz şeftali, bergamot ve mandalina ile sağlayan parfüm, bunu alt notalarındaki beyaz zambak ve yasemin tonlarıyla tamamlıyor. Tüm bu esansların bir araya gelmesiyle de erkekler üzerinde gerçekten baş döndürücü feminen bir etki yaratabilmeye olanak sağlıyor.

Yves Saint Laurent Libre Kadın Parfümü

Kadınlar arasında en çok tercih edilen parfüm markalarından Yves Saint Laurent tarafından tasarlanmıştır. Parfüm Akdeniz coğrafyasının her iki yakasından aldığı muhteşem ötesi kokularıyla özel bir esans harmanı yaratıyor. Akdeniz’in güneyinden gelen Fas’a özel portakal çiçekleri dikkat çekici etkiyi yaratıyor. Akdeniz’in kuzeyinden gelen Fransa’ya özgü lavantanın eşsiz uyumluluğu da erkekler üzerinde baş döndürücü etkiye ulaşıyor. Tutkulu ve cesur kadınların afrodizyak etkili kadın parfümleri hangileridir? araştırmaları için en iyi ve en etkili seçenek konumunda bulunuyor.


Cacharel Amor Amor Kadın Parfümü

Notalarında gizlediği meyvemsi ve çiçeksi notalarıyla dikkat çeken Cacharel’in Amor Amor parfümü, güçlü afrodizyak etkiye sahiptir. Pembe greyfurt, mandalina, Frenk üzümü, portakaldan oluşan notalarıyla kadınların cazibesini en üst seviyeye çıkartmayı başarıyor. Böylelikle her erkek üzerinde arzulanan etkiyi uyandırıyor.